Corrupt Penelope Douglas

Jak to zawsze w literaturze erotycznej on jest nieziemsko przystojny i niebezpieczny, a ona piękna i mało doświadczona. I wydaje się, że taki schemat obecnie przyjmuje niemal każdy autor, który tworzy tego typu literaturę. 

Również opisy tak zwanych momentów pozostają wiele do życzenia. Powtarzalne, opierające się o takie same założenia. I nawet jeśli pojawia się jakiś rodzaj nowatorstwa to jednak czytelnik ma wrażenie, że jednak gdzieś wcześniej już to czytał. No i z tego powodu bardzo dziwi mnie wysyp tego rodzaju książek na rynku. Chociaż rozumiem, że jeśli jest zapotrzebowanie to pisze się i pisze, nie ważne, że niemal identyczne kopie tych samych opowieści.

On i ona

Chociaż może nie powinnam narzekać. W końcu każdy z nas chce jako takiej odskoczni od ponurej rzeczywistości. A tę jak najbardziej mogą zapewnić nam bohaterowie, którzy są od nas różni tak bardzo jak tylko można.

corrupt

No i takich właśnie ludzi mamy w książce pod tytułem Corrupt. Michael to bogaty mężczyzna. Jest synem jednego z bardziej zamożnych biznesmenów w mieście. Jednak on zamiast zajmować się zarządzaniem firmą wraz z ojcem, decyduje się na granie w koszykówkę. Uprawianie sportu sprawia, że jest także niezwykle przystojny. Dziewczyny oglądają się za nim, a on nie ma skrupułów, żeby korzystać z tego, co one bardzo chcą mu dać. Jest też niebezpieczny, szczególnie wtedy, kiedy w noc Halloween wraz z grupką swoich przyjaciół robi „psikusy”. Sęk w tym, że te żarty nie są dla nikogo przyjemne, szczególnie dla osób, które dotykają, a stanowią raczej poważne naruszenie lub nawet złamanie prawa. Jednak przyjaciele pochodzą z bogatych domów, a wiadomo, kto bogatemu zabroni… Na pewno nie miejscowa policja.

Z kolei Erika to córka przyjaciół rodziców Michaela i, przez jakiś czas, dziewczyna jego młodszego brata. Jest śliczna, blondynka o idealnej figurze, która od momentu, w którym pojawiła się w życiu rodziny Cristów nie może oderwać oczu od Michaela. Czy on też jest nią zauroczony? Jeśli tak to nie daje tego po sobie poznać. A wszelkie przejawy głębszych uczuć do niej maskuje arogancją i niekiedy brutalnością. Ona z kolei łasi się do niego niczym szczeniak.

Moja ocena

Książka jest interesująca, ale nie dlatego, że parą bohaterów są ludzie żywcem wyjęci z kolorowych czasopism. Jest to wynik ciekawego opisania stosunków pomiędzy nimi i gierek w stylu „nie znam cię, nie zauważam cię, jesteś dla mnie za młody/a”, itp. To raczej przeładowana atmosfera między Michaelem i Eriką sprawia, że ten erotyk wyróżnia się na tle innych.

Pozdrawiam,

Ania

P.S. Napisz, co sądzisz o tej recenzji!

A po codzienną dawkę książek zapraszam na mój Instagram Subiektywna Lista Lektur  (klik) oraz Facebook (klik)

Autor: Penelope Douglas
Tytuł: Corrupt
Wydawnictwo: Niezwykłe
Liczba stron: ok. 300
Cena: około 33,99 złotych

Chciałbyś być na bieżąco z tym, o czym piszę na blogu? Nie zapomnij o subskrypcji. Zapisz się poniżej i odbierz prezent!

Autor: subiektywnalista

Mój blog to strona na temat książek i wszystkiego, co jest związane z literaturą. Czytam nałogowo, w zdecydowanie zbyt dużych ilościach. Uwielbiam fantastykę, horror, thrillery i...poradniki urodowe :)

29 myśli na temat “Corrupt Penelope Douglas”

  1. W sumie wszystko masz jak kawę na ławę i nie ma co za bardzo sobie wyobrażać.

 1. książka już gdzieś mi mignęła, bardzo przyciąga mnie już sama okładka, jestem ciekawa treści 🙂

   1. Też zwróciłam uwagę na okładkę lubię połączenie czerwieni i szarości 🙂

 2. Parę razy czytałam erotyki – i niestety nie bawię się przy tym jakoś specjalnie. O ile w innych gatunkach czytelniczych podziwiam odmienność bohaterów w zachowaniach, czy w charakterach, tak w powieściach erotycznych mdli mnie od pewnych udziwnień. Stworzenie przez autora postaci bardzo wyrazistych, nieznanych mi z dnia codziennego nie wydaje mi się fascynujące. 😉

 3. Ta książka ciągnie się za mną i ciągnie. Ciągle gdzieś miga mi okładka. Wiem, że będę musiała ja w końcu przeczytać. Ogólnie spotykam się raczej z pozytywnymi opiniami. Właśnie skończyłam Amo Jones Malum #1, także nic nnie nie zaskoczy 😁

 4. Czytałam książkę świeżo po jej premierze – cenię autorkę, bo pisze dobrze i wciągająco, ale to…. Ta książka to było wielkie rozczarowanie dla mnie. Czytuje romanse i erotyki, ale bohaterowie tej książki strasznie mnie irytowali i nikogo nie polubiłam. Rozpieszczone gówniarstwo, w głowie pusto itp. A scena w saunie, po prostu mocno żenująca – jak można coś takiego uznać za „technikę” leczenia??? Kto czytał, ten wie, o czym mowa. To było okropne i w tym momencie już ledwo zmusiłam się do czytania książki dalej. Dokończyłam, ale czując ogromny niesmak. Cóż, mnie (tym razem) autorka mocno zawiodła.

  1. Fakt, trochę mnie denerwowało to, że Ci chłopcy uważali, że wszystko im wolno, bo są bogaci. Scena w saunie, no cóż, To erotyk, tutaj nie musi być sensownie.

 5. Twoja recenzja bardzo mnie zaciekawiła, jednak ten typ literatury i podobne historie nie do końca do mnie przemawia,więc po tę pozycję raczej nie sięgnę…

 6. Nie przepadam za literaturą erotyczną, jakoś dla mnie to wszystko sztuczne i na jedno kopyto…

 7. Literaturę erotyczną czytałam chyba raz w życiu, no może dwa. Jakoś rzadko wpadają w moje ręce książki tego gatunku.

Daj mi znać, co o tym myślisz i pozostaw komentarz!