Kobietą być Eliza Żywicka

Advertisements

W społeczeństwie każdy z nas, czy tego chce, czy nie, odgrywa wiele ról. Chodzi o te, które przyjmujemy w naszym życiu zawodowym, ale również w tym prywatnym. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na to, jak się zachowujemy, wpływa właśnie rola, którą odgrywamy. Książka  Kobietą być ma nam to wytłumaczyć.

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele książek z zakresu szeroko rozumianej psychologii oraz rozwoju osobistego. Ich autorzy starają się opisać i zdiagnozować wiele problemów współczesnego świata, jednocześnie dając swoim czytelnikom najlepsze, w ich mniemaniu, rozwiązanie. Czy to dobrze, czy źle, możecie zdecydować sami poprzez kupienie lub bojkotowanie tego typu literatury. Ja uważam jednak, że nie ma sensu ponownie odkrywać Ameryki w momencie, w którym ktoś dawno temu zrobił to za nas.

Kobietą być – poradnik dla kobiet

Tak się składa, że niedawno miałam możliwość przeczytania ciekawego poradnika skierowanego do kobiet. Jego celem było uświadomienie paniom, jakie role społeczne i uporanie się z emocjami (często również negatywnymi), których doświadczają w ramach pełnienia danej funkcji.

Kobietą być autorstwa Elizy Żywickiej, bo o nim tutaj mowa, to tekst ciekawie napisany z punktu widzenia kobiety. Każda część odpowiada jednej roli społecznej, np. córki, małżonki, przedsiębiorcy, kochanki, itp. ujętej z punktu widzenia autorki oraz opatrzona

 

 

historią/doświadczeniem z jej życia po to, aby można było wyciągnąć z niego lekcję oraz przygotować się do zaplanowanych po nim ćwiczeń. Myślę, że to szczególnie te ostatnie dodają bardzo wiele jakości do poradnika, bowiem skłaniają do refleksji nad swoimi emocjami oraz relacjami w rodzinie oraz poza nią.

Pozdrawiam,

Ania

P.S. Napisz, co sądzisz o tym wpisie!

A po codzienną dawkę książek zapraszam na mój Instagram Subiektywna Lista Lektur  (klik) oraz Facebook (klik)


Chciałbyś być na bieżąco z tym, o czym piszę na blogu? Nie zapomnij o subskrypcji. Zapisz się poniżej i odbierz prezent!