Jak znajdować pomysły na wpisy blogowe?

Advertisements

Każdy z nas stara się, aby jego wpisy blogowe były jak najbardziej interesujące dla czytelników. Ale niekiedy dopada nas niemoc twórcza (jeśli tak mogę to nazwać) i okazuje się, że ciekawych zagadnień do opisania jest jak na lekarstwo. Dlatego dziś zastanawiam się nad tym, jak znajdować pomysły na wpisy blogowe.

Mieliście tak kiedyś, że w dniu, w którym mieliście opublikować wpis na blogu pojawiła się pustka w głowie i na gwałt szukaliście pomysłu na to, co można byłoby opisać i puścić do czytelników? Podejrzewam, że nie tylko ja od czasu do czasu zmagam się z takim, na szczęście, przejściowym stanem.

I właśnie dlatego zdecydowałam się na sprawdzenie, skąd można brać pomysły na wpisy blogowe. Poniżej przedstawiam Wam moje propozycje.

Skąd brać pomysły na wpisy blogowe

Wykorzystanie chwili

Jednym z fajniejszych pomysłów na wpis jest wykorzystanie kalendarza, a dokładnie okazji takiej jak na przykład: dzień ojca, Boże Narodzenie, Wielkanoc, dzień dziecka, itp. Tuż przed tymi okazjami czytelnicy zazwyczaj szukają inspiracji co do tego, w jaki sposób można by te dni spędzić inaczej, bardziej uroczyście. Ewentualnie zawsze można podsunąć im wskazówki prezentów. Ale nie tylko. Wydaje mi się, że w tej kategorii można zawrzeć również swoje przemyślenia na temat danego święta. Takie wpisy również są popularne.

Przeczytaj także:

Jak pisać -wskazówki C.J. Lewisa

Poradniki

Artykuły z poradami to niezmiennie jedna z bardziej popularnych kategorii wpisów blogowych. Pisać możesz o wszystkim, co związane jest z tematyką Twojego bloga. Im bardziej wpis dotyka palącego problemu, tym bardziej staje się popularny. Oczywiście, pod warunkiem, że zawrzesz w nim proste i łatwe do wykorzystania porady. Możesz skorzystać ze sprawdzonej formuły, np. 10 najbardziej popularnych sposobów na…

Szukanie nowych trendów

W obecnych czasach życie toczy się bardzo szybko, a zmiany następują po sobie w zawrotnym tempie. I to może być dla Ciebie punktem do poszukiwania inspiracji na wpisy blogowe. Jeśli tylko pozwolisz sobie na obserwacje zachowań ludzi, którzy …(tutaj wpisz dowolne zjawisko społeczne, które obserwujesz), z pewnością znajdziesz pomysł, i to niejeden, na interesujące artykuły. Podejrzewam również, że znajdzie się wielu czytelników, którzy zdecydują się podzielić się z Tobą swoją refleksją na ten temat.

Poszukiwania możesz także rozpocząć w Internecie. Wyszukiwarka Google oraz blogi branżowe to prawdziwa kopalnia inspiracji.

Google

No i właśnie. Skoro mowa o Google i Internecie. Jednym z najprostszych sposobów na to, aby pomysły na wpisy blogowe pojawiły się w minutę jest zadanie pytania wyszukiwarce. Zazwyczaj wystarcza wpisanie tylko początku zdania, aby Google mogło podpowiedzieć nam resztę. Szperając w taki sposób możemy niekiedy natrafić na setki zapytań i tematów interesujących dla naszych czytelników.

Konkurencja może inspirować

Pula możliwych tematów nie jest niewyczerpana. I z pewnością pewnego dnia natrafisz na wpis na blogu konkurencji, w którym ktoś opisał już to, o czym Ty chciałeś opowiedzieć swojej publiczności. Wykorzystaj to i postaraj się opowiedzieć tę samą historię, ale swoimi słowami. Być może konkurent nie wyczerpał tematu? Jeśli tak się dzieje, dopisz do niego dalsza część i wykorzystaj tę przewagę na swoją korzyść.

Skorzystaj ze swoich statystyk

Ogromną kopalnią wiedzy są wszelkiego rodzaju raporty. Dostarczają one rzetelnych informacji na temat tego, co w danym momencie interesuje czytelników. Do tego pokazują, ile czasu spędzili oni na lekturze danego wpisu. Przyglądając się tym danym z pewnością wpadniesz na pomysły na wpis blogowy. Skąd brać raporty? Wykorzystaj darmowe lub płatne wtyczki oraz programy.

Pozdrawiam,

Ania

P.S. Napisz, co sądzisz o tej recenzji!

A po codzienną dawkę książek zapraszam na mój Instagram Subiektywna Lista Lektur  (klik) oraz Facebook (klik) oraz na Instagram KSIĄŻKI MAŁO ZNANE

Bądź na bieżąco z wpisami na tym blogu!

Zapisz się do newslettera, a nie ominie Cię żaden wpis.