Król demonów Elizabeth Briggs

Advertisements

Od jakiegoś czasu skupiałam się na innych historiach niż romanse paranormalne. I zupełnie przypadkowo Król demonów Elizabeth Briggs pojawił się na mojej liście wyszukiwania. Teraz już wiem, że odejście do tego pasjonującego gatunku literackiego było błędem. I gdybym do niego nie wróciła, przegapiłabym nie tylko tę książkę, ale również wiele innych, interesujących mnie pozycji.

Wyobraźcie sobie kobietę, której najlepsza przyjaciółka ginie gdzieś w Las Vegas i od dłuższego czasu nie daje znaku życia. Hannah decyduje się przyjechać do miasta grzechu, aby samodzielnie ją odszukać Jak możecie się domyślać, jej działania nie przynoszą skutku i przyjaciółka nie od odnajduje się. W akcie rozpaczy decyduje się na odważny krok: współpracę z mężczyzną, który rządzi miastem. Jego pomoc jest kosztowna, kobieta ma spędzić z nim siedem dni.

Król demonów -opis wydawcy

Czy Wam również fabuła wydaje się być niezwykle interesująca? Aby dodać smaczku do tego, co napisałam wcześniej, pozostawiam Wam także opis wydawcy:

Zawarłam pakt z diabłem. Teraz ON uważa, że należę do niego.

Kiedy moja najlepsza przyjaciółka zaginęła w Las Vegas, wiedziałam, że tylko jedna osoba będzie w stanie mi pomóc. Lucas Yfer, playboy milioner, król Miasta Grzechu i… diabeł we własnej osobie.

Jest mroczny, niebezpieczny i zabójczo przystojny. Ach, no i jest złem wcielonym. Muszę przystać na jego warunki. Jestem zdesperowana. Ale kiedy zawierasz pakt z diabłem, nie ma odwrotu. Od teraz jest właścicielem mojego ciała przez siedem nocy pełnych grzechu. Co gorsza, posiada również moją duszę – na całą wieczność.

Jestem Persefoną wezwaną przez Hadesa i nie mam innego wyboru, jak tylko zejść do podziemi i zostać jego mroczną królową. Czy tli się jeszcze jakieś światło w tym czarnym sercu? A może pochłonie mnie jego ciemność?

Och lubię takie historie. I najprawdopodobniej zamówię sobie kolejne nowości z księgarni Tania Książka. No, ale nie uprzedzajmy faktów, to znaczy mojej opinii.

Moja ocena

Jak już wiecie, lubię tego typu opowieści, więc moja ocena będzie nieco bardziej subiektywna niż zawsze. Tak to niestety jest, że jeśli coś się lubi to szuka się w nich dobrych rzeczy nawet na siłę. Nie twierdzę, że w tym przypadku tak było, ale znalazłam troszeczkę szczególików, do których mogłabym się przyczepić. Ale nie za mocno.

Po pierwsze muszę zauważyć, że ta historia strasznie mi się podobała. Rozwiązania konstrukcyjne, bohaterowie, miejsce akcji… to wszystko jest ze sobą niezwykle spójne. Dodatkowo wydarzenia, z którymi muszą mierzyć się główni bohaterowie. To ma sens. Kiedy dodać do tego założenie, że nawet demony mogą nauczyć się kochać i cierpieć z powodu straty ukochanych osób – jest naprawdę fajnie.

Król demonów Elizabeth Briggs

Bardzo ciekawym pomysłem jest oparcie powieści o mitologie oraz odniesienia do czasów starożytnych. Pomagają one czytelnikowi uwierzyć bardziej w koncept długowiecznej klątwy, na którym oparta jest długoletnia zażyłość Lucasa i Hannah. Jednak muszę stwierdzić, że tych odniesień nie ma aż tak strasznie dużo, żeby przytłoczyły i zdominowały książkę. To dobra wiadomość, ponieważ dzieje Hannah i Lucasa czyta się dzięki temu ze sporym zaangażowaniem i bez niepotrzebnych opóźnień.

Powieść została wydana przez wydawnictwo Niegrzeczne Książki. I na dowód tego, że to nie przelewki, na tylnej okładce jest oznaczenie co do „niegrzeczności” danej pozycji. Król demonów otrzymał cztery papryczki na pięć. Nie wiem tylko za co, ponieważ moim zdaniem seksu tam jest zaledwie kilka scen i jakoś taka prawie najwyższa nota mi tutaj nie pasuje. Ale to taki szczególik, do którego można by się przeczepić na upartego i który zbytnio nie wpływa na sam odbiór powieści.

Czekam na kolejne części. Nie będę tego ukrywać, że jestem bardzo zainteresowana dalszymi losami głównych bohaterów, ponieważ po zakończeniu pierwszego tomu można wnioskować, że będzie się działo i to sporo. Mam nadzieję, że autorka nie zmarnuje tego pontencjału.

Gdybyście chcieli sobie zamówić tę książkę to zachęcam Was do wejścia na dział nowości księgarni Tania Książka (KLIK)

Tytuł: Król demonów

Autor: Elizabeth Briggs

Wydawnictwo: Niegrzeczne książki

Liczba stron: 312

Cena: 39,90 złotych

Ocena: 5/6

Książka dostępna na: https://www.taniaksiazka.pl/krol-demonow-wezwanie-lucyfera-tom-1-elizabeth-briggs-p-1502247.html

Pozdrawiam,

Ania

P.S. Napisz, co sądzisz o tej recenzji!

A po codzienną dawkę książek zapraszam na mój  Facebook (klik) oraz na Instagram KSIĄŻKI MAŁO ZNANE

Bądź na bieżąco z wpisami na tym blogu!